НАЈНОВИТЕ НАСТАНИ ВИДЕО ГАЛЕРИА ФОТО ГАЛЕРИЈА
Njomza-300x225
Движењето БЕСА бара итно и веднаш да се процесираат монтираните случаи против Албанците, “Монструм” и “Сопот”
06.06.2017
Една од главните столбови на една држава е правниот систем, додека Движењето БЕСА постојано го креваше својот глас во врска со неправдите кои се вршат на сметка на Албанците во Македонија. Но, дури и сега, по формирањето на новата влада, за жал има сигнали за двојни стандарди. Кога го велиме ова, ги имаме во предвид затворениците во две многу чувствителни судски случаи, “Монструм” и “Сопот”, кои исто така се предмет на истрага на Специјалното Јавно Обвинителство, бидејќи овие случаи се спомнуваат и во прислушувањата објавени разговори од страна на сегашниот премиер на Македонија, Зоран Заев. И покрај тоа што јавно…

повеќе

11112-300x225 20.05.2017
Движење БЕСА: Од денеска започнуваат официјални преговори со СДСМ

Денеска одржал седница Централното претседателство на Движењето БЕСА, каде е дискутирано за основните начела на…

besa-300x300 17.05.2017
Движење БЕСА: Остануваме посветени во решавањето на кризата

Денес, кога господинот Иванов го даде мандатот за да започнат разговорите за формирање на новата…

blero12-300x200 09.05.2017
Движење БЕСА: Редефинирањето на правниот систем во Македонија – итна и неопходна потреба

Една од главните столбови која бара итна интервенција за точно и прецизно дефинирање, за да…

18280673_1501405093244462_861379791_n-269x175 02.05.2017
Движење БЕСА: Бараме да се формира истражна комисија во Собранието

Минатиот четврток, 27-ми Април, ќе биде запаметен како “крвавиот четврток”, ден на институционална жалост, кога…

bilall-kasami-300x165 28.04.2017
Движење БЕСА: Остануваме посветени во креирање на легитимните институции

По синоќешните инциденти во Собранието на Република Македонија, кога хулигани подржани од ВМРО-ДПМНЕ ја нападнаа…

 • 13054701_1147122155339426_693919030_o-768x438

  Заедникчка Изјава на Албанските Опозициони Партии

  18.04.2016
 • Levizja BESA

  Билал Касами: Помилување на криминалци е криминален чин

  12.04.2016
 • Ljam-300x224

  Движење БЕСА – Арачиново: Арачиново се преплави со отпад

  16.03.2016
 • Levizja Besa Logo

  Движење БЕСА – Гостивар: Болницата на Гостивар со средновековни услови

  27.01.2016
 • 13054701_1147122155339426_693919030_o-768x438

  Заедникчка Изјава на Албанските Опозициони Партии

  18.04.2016
 • Ljam-300x224

  Движење БЕСА – Арачиново: Арачиново се преплави со отпад

  16.03.2016
 • 10904170_10206547681553602_801272168_n.jpg

  Shpërndarje e fletushkave “RIDEFINIMI”

  12.04.2015
 •