Nënkryetari Demiri: Shqiptarët nuk mund të presin asgjë, kjo qeveri nuk do ta ketë gjatë

Abdush Demiri nga Lëvizja BESA i ftuar në “Rruga drejt…”, thekoi se shqiptarët nuk mund të presin asgjë nga kjo qeveri e cila sipas tij nuk ka legjitimitet dhe është jetëshkurtër. Demiri madje kritikoi kalimin e ministrave nga një resor në një tjetër duke i quajtur ata të “gjithëdijshëm”. Sipas tij kjo qeveri udhëhiqet nga […]

Касами: Граѓаните не се задоволни од актуелната градоначалничка и бараат промени во Тетово

Лидерот на Движењето Беса и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами оствари средби со граѓаните во неколку изборни штабови во некои населби на општина Тетово. За време на посетата Касами беше информиран за состојбите на терен, додека тој ја пренесе уште еднаш пораката дека Движењето Беса нема да дозволи поддршката за него и Беса во Тетово да […]

Tubim madhështor i Lëvizjes BESA në Reçicë

Lëvizja Besa sonte shpalosi ofertën e saj para banorëve të Reçicës së Madhe dhe të Vogël, këto dy vendbanime llogariten bastionet më të fuqishme të këtij subjekti politik. Në një atmosferë impozante, bartësi i listës për këshilltarë në Komunën e Tetovës, Besar Durmishi të pranishmëve ju drejtua me fjalën se Lëvizja Besa është i vetmi […]

Tubim qendror i Lëvizjes BESA në Bogovinë

Sot karavani parazgjedhor i Lëvizjes Besa ndaloi në Komunën e Bogovinës, ku shpalosi ofertën e saj për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Fikret Shabani bartës liste i Lëvizjes Besa për Këshillin komunal në Komunën e Bogovinës tha se gjatë mandatit qeverisës së Lëvizjes Besa do të krijohen kushte më të mira për mirëqenien e shoqërisë […]

Bilall Kasami organizon debat publik per “Shendetin Urban”

Sot në hotelin Merkur në Tetovë u mbajt debati publik me temë “Shëndeti urban dhe pushteti lokal”, ku pjesëmarës ishte edhe kreu i Lëvizjes Besa, njëherit edhe kandidat për kryetar të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami. Pjesëmarrës në këtë debat publik të pranishëm ishin edhe Dr. Skender Saidi, Dr. Visar Xhaferi, Dr. Fadil Memeti, Dr.Kaltrina […]

Bilall Kasami nga “Teteks 1” jep një lajm të mirë për Tetovarët

Lajmet e bukura vijnë gjithmonë para takimit me përkrahësit më të mëdhenj. Para se të vij në bastionin e BESËS në Teteks 1, mora konfirmimin se siguruam kompani shumë serioze sllovene për zgjidhjen e problemit me mbeturina. Projekti parasheh jo vetëm sistemimin por edhe reciklimin e mbeturinave. Ne kemi zgjidhje konkrete. Tetova do të jetë […]

Bilall Kasami në Strugë, i jep përkrahje Abdulla Qazimit

E bukur, mikpritëse, bujare. Në Strugën e Abdulla Qazimit! #MeKaKrejt #Voto16

Daut Memishi takim në fshatin Tearcë

Me nëndegën e Tearcës sonte biseduam për problemet në këtë fshatë. Tearca është lënë mbas dore çdo herë, me ardhjen tonë në krye të komunës do e ndryshojmë #MeKaKrejt. Me datën 17 #Votoni numrin #16!

Fatmir Sabriu viziton fshatin Urviç

Sonte së bashku me ekipin tim vizituam një vend të mrekullueshëm dhe mikpritës siç është Urviçi. Pata mundësinë që për nga afër të ndëgjoj brengat dhe problemet me të cilat ballafaqohen banorët e Urviçit. Gjithashtu, para banorëve të Urviçit shpalosëm programin dhe platformën tonë politike për këto zgjedhje lokale. ZOTOHEM se bashkarisht me banorët e […]

Bilall Kasami takim me banorët në Lagjën “Qendër” – Tetovë

Lagjeja Qendër me 17 tetor Me Ka Krejt do t’a përkrahë të ardhmen e ndritur të Tetovës! #MeKaKrejt #PërTETOVËN #Voto16

Fadil Zendeli realizon takim me banorët e “Lagjës së Re” në Gostivar

Rrugëtimet tona vërtet kanë qenë të vështira, por gjithmonë kemi qenë bashk! Lagja e Re #mekakrejt është Me BESË!

Abdullah Qazimi viziton disa fshatra të Strugës

Sot vizituam fshatrat Livadhi, Koroshishtë dhe Dollogozhdë. Takuam banorë dhe afaristë, bashkëbiseduam për problemet që u tangojnë. U premtuam se me udhëheqjen time 4 vjeçare do të kujdesemi për ta dhe po ashtu ne do të jemi zëri i tyre në këshillim komunal. #MeKaKrejt #metëgjithëpotencialin #Voto16 #mebesë

Blerim Sejdiu takim me banorët e fshatit Rogle

ROGLA HEROIKE! Para banorëve të Rogles, promovuam dhe u zotuam se së shpejti do të nisim me punimet e ndërtimit të rrjetit të kanalizimit dhe ujësjellësi. Ky projekt do të bëhet Me Ka Krejt! #MeKaKrejt #Voto16 #komunaezhelinës

Kasami në takim me pensionistët: Ata na kanë mësuar se kujdesi për prindërit është obligim

Ata na kanë mësuar se kujdesi për prindërit është obligim. Kujdesi për pensionisëtët nënkupton kujdes për prindërit tonë. Ata meritojnë shumë më tepër nga ajo që bënë ata dikur për ne! Takim me Shoqatën e Pensionistëve Tetovë!

Bilall Kasami në tregun e gjelbërt: Zgjidhje e vetme është ndërtimi i parkingut nëntokësor

Dita e enjte gjithmonë të kujton ditën e pazarit. Sot Tregu i gjelbërt është një vend i lënë pas dore, i cili vetëm na kujton tollovinë me makinat dhe mungesën e parkingut. Zgjidhja është parkingu nëntokësor! #MeKaKrejt #PërTETOVËN #Voto16

Bilall Kasami në takim me zejtarët e Tetovës

Kreu i Lëvizjes Besa dhe kandidati për kryetar të Komunës së tetovës, Bilall Kasami, sot realizoi takime disa zejtarë në qytetin e Tetovës që punojnë në disa pjesë të qytetit. Tetova u krijua dhe u mirëmbajt për shekuj falë këtyre zejtarëve, njerëzve që gjithmonë kanë krijuar dhe tregtuar në qytetit. Para tyre ai ka ka […]

FOTO| Bilall Kasami në Poroj: Do t’ja kthejmë dinjitetin Tetovës!

Karavani zgjedhor i Lëvizjes Besa, i shoqëruar nga kreu i saj, njëherit edhe kandidat për Kryetar të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sonte u ndal në fshatin Poroj të Tetovës, ku realizoi tubimin qendror të saj dhe shpalosi programën “Me Ka Krejt për Komunën tonë” për Zgjedhjez Lokale 2021. Në fjalën e tij, para pranishmëve […]

Murtezani në Saraj: Ditë e natë do të punojmë për të realizuar 100% programën tonë

Sonte Lëvizja Besa ka mbajtur tubimin qendror në Komunën e Sarajit, ku kanë promovuar kandidatin për kryetar të Komunës së Sarajit, Hasim Murtezani dhe kandidatët për këshilltarë në komunën e Sarajit. Në fjalën e tij kandidati për kreun e komunës së Sarajit nga rradhët e Lëvizjes Besa, Hasim Murtezani ka thënë se nëse qytetarët e […]

Kasami në “Teteks 2”: Keqmenaxhimi ka sjellë kaos urbanistik në Tetovë

Sonte në vazhdën e takimeve me qytetarët e Tetovës, kreu i Lëvizjes Besa, njëherit edhe kandidat i mundshëm për kryetar të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ndaloi tek vendbanimi Teteks 2. I pritur në mënyrë impozante nga qytetarën e kësaj lagjeje, Bilall Kasami shpalosi programën e tij “Me ka krejt për Komunën tonë”, ku premtoi […]

Kryetari Kasami vizitë bizneseve në rrugën e “Ilindenit”

Gjatë pasditës së sotme kreu i Lëvizjes Besa, njëherit edhe kandidat i mundshëm për kryetar të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka realizuar tanim ne qytetarët dhe pronarët e bizneseve që gjenden në bulevardin Ilinden. Kreu i Lëvizjes Besa gjatë diskutimet me qytetarët ka shpalosur edhe idetë e tija se si do të mund të […]